معرفی سه یک

 

 

 

شاید این اولین باری باشد که چنین دفتر وکالتی را می بینید. سوال های زیادی ممکن است در ذهن شما پدید آید. دفتر وکالت در مجتمع تجاری چه می کند؟! مگر در دفتر وکالت خرید و فروش اجناس می کنند ؟! کیسه های پارچه ای، بازی، برنج، کتاب، لیوان، شکلات، چه همخوانی با هم دارند که در این واحد به فروش می رسند؟! و سوالاتی دیگری از این دست....

باید در پاسخ بگوییم که بله درست مشاهده می کنید ، سه یک دفتر وکالتی است که در یک مجتمع تجاری واقع شده و به فروش تمامی اجناسی که در بالا مشاهده کردید می پردازد، اما اصلا فکر نکنید که این اجناس ، کالاهایی عادی نظیر آنچه در تمامی فروشگاه ها فروخته می شوند هستند، بلکه پشت تمامی این اجناس داستان هایی نهفته است که میخواهیم شما را با خود به قصه های نهفته در دل این کالاها ببریم.

ابتدا از کیسه های پارچه ای شروع می کنیم. این کیسه ها ساخته دستان توانمند و هنرمند زنانی است که خودشان سرپرست خانواده هایشان هستند و برای گذران زندگی و تربیت فرزندانشان با شرافت کار می کنند تا بتوانند از پس هزینه های زندگی برآیند. سود حاصل از فروش این کیسه ها نیز برای دیه ای که آرمان (برای آرمان لینک داده شود و خواننده با کلیک بر روی اسم آرمان وارد قصه آرمان شود) قصه ما باید بپردازد صرف می شود. البته ناگفته نماند که کیسه های خوشرنگ ما سود معنوی هم بهمراه دارد و آن سودی است که به طبیعت و زمین هدیه می کند. کیسه های پارچه ای برای جلوگیری از مصرف بی رویه پلاستیک که هزاران سال تجزیه آن طول می کشد مفید واقع شده است. با خرید این کیسه ها یک تیر و سه نشان خواهیم زد.

به سراغ لیوان ها می رویم. همانطور که می دانید لیوان نماد گفتگو در کمال آرامش و صلح است. ما با فروش لیوان ، انسان ها را به گفتگو در کمال آرامش به صرف یک نوشیدنی دلپذیر دعوت می نماییم.

اما حکمت پیشگیرانه بازی چه می باشد؟! بازی های فکری چه برای کودکان و چه برای بزرگسالان باعث می شود که در ذهنشان استراتژی حل مسائل را تمرین کنند. چه خوب است که در عید امسال بجای پول به کودکان خود یک بازی فکری هدیه دهیم تا در رشد فکری او موثر واقع شویم و این توانایی را به او بدهیم که بتواند در آینده بر سر دوراهی های دشوار زندگی بهترین انتخاب ها را داشته باشد.

اما شکلات دیگر چه کارکرد پیشگیرانه ای دارد؟! شکلات هم کام خودتان را شیرین می کند هم کام جامعه را. چه بهتر است با خرید این شکلات ها در ترویج هدف سه یک بکوشیم. مثلا در مهمانی زمانی که مهمان شما شکلات را بر میدارد قطعا رو بسته بندی آن چیزهایی را می خواند که روی هیچ شکلاتی نوشته نشده است. پس از شما سوال می میکند که این چه نوع شکلاتی است و از کجا خریده ای؟ شما می توانید در پاسخ آنها را با هدف سه یک آشنا کنید.

برنج را هم که احتمالا می توانید حدس بزنید. گرسنگی و فقر یکی از بزرگترین عوامل گرایش افراد به جرم است. با خرید کیسه های برنج می توانیم مساله فقر و گرسنگی را در جامعه حل نماییم تا بدین نحو از ارتکاب جرم توسط هم نوعانمان بخاطر گرسنگی و مسائلی از این دست پیشگیری کنیم.

 

در نهایت بهترین کلماتی که هدف سه یک را بیان می کنند همین بیت معروف است:

بنی آدم اعضای یک پیکرند                که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد  آورد روزگار         دگر عضو ها را نماند قرار

 

نویسنده ملیحه بشارتی