درباره ما

انجمن مردم نهاد پیشگیری از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی سه یک در تاریخ 1394/12/25 با الگو برداری از سیستم دفاعی بدن کار خود را رسماً آغاز نمود و با باور به اینکه

"برای تشکیل گلبول های سفید اجتماعی شما همکاری کنید ، با هم کاری کنیم " روشها و طرحهای پیشگیری از ناهنجاریها و آسیب های اجتماعی ارائه داد.

در این میان تعدادی از افرادی که خطرات این آسیب ها و ناهنجاری ها را به درستی درک کرده اند، انجمنی مردم نهاد بنیان گذاشتند که برای اولین بار به فکر دغدغه هایی باشد که متاسفانه عموم مردم و مسئولین یا آن را نمی بینند و یا توجهی به عواقب مخرب آن ندارند؛ و نتیجه‌ی نزدیک به دو دهه تحقیق علمی و عملی در خصوص آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی انجمنی شد به نام « سه یک »

 

سطح اول: ارتقا ء فرهنگ و آموزش عمومی افراد مختلف جامعه شامل آموزش قوانین، آموزش روابط اجتماعی، شناخت و پایبندی به ارزش های انسانی و اجتماعی خاص هر جامعه، رعایت حقوق شهروندی و اهمیت پیشگیری از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی میباشد که بر اساس این آموزشها ، علل و عوامل وقوع جرم شناسایی و ریشه کن می شود. عللی که به واسطه نبودن آنها انگیزه ارتکاب جرم در افراد جامعه از بین می رود.

  • ترویج فرهنگ کتاب خوانی با طرح خیرات خواندنی به جای خوردنی !!!
  • فرصت مطالعاتی برای راه اندازی یک مهد کودک در مجتمع های تجاری چند منظوره به عنوان چشم انداز میان مدت که فرآیند آن ایجاد یک نظام جامع آموزشی، مهارتی، اشتغال است که هدف از آن نشان دادن نقش چشم گیر این گونه مجتمع ها می باشد.
  • برگذاری دوره های آموزشی به جهت ترویج فرهنگ پیشگیری و ترویج تفکر فردی و اجتماعی و دوره های آموزشی اختصاصی

درباره اطلاعات بیشتر در خصوص هریک از موارد فوق و دیگر اهداف و اقدامات انجمن سه یک میتوانید اینجا را کلیک کنید .

سطح دوم : پیشگیری وضعی شامل مجموعه اقداماتی است که در جهت سخت تر شدن شرایط ارتکاب جرم در زمانی که احتمال و قوع آنها بالاست صورت میگیرد . مانند ترویج مشاوره های حقوقی به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در کلیه معامله ها و ...

سطح سوم : اصلاح و درمان افرادی که به هر دلیلی مرتکب جرم ( به عنوان یکی از مصادیق ناهنجاری اجتماعی) شده باشند. به این ترتیب که اگر شخصی (خصوصا کودکان و نوجوانان) مرتکب جرمی شدند و تحمل کیفر نمودند و یا با پشیمانی از ارتکاب جرم موجب کمک به خود را فراهم آوردند، پس از کمک به آزادی آنها از زندان، مورد حمایت مادی و معنوی این انجمن قرار گرفته و با توانمند سازی آنها موجبات اصلاح و درمان و بازگشت به جامعه را فراهم آورد. در خصوص پیشگیری سطح سوم نیز انجمن مردم نهاد سه یک پروژه ای حمایتی دارد که میتوانید با مراجعه به قسمت های مربوطه نحوه حمایت و داستان های جذاب آنها را مطالعه فرمایید .